Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона

Во Сабота, 24 Ноември, Атлетико Мадрид на својот стадион го пречека Барселона во рамките на Ла Лига.

Атлетико Мадрид и Барселона постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Атлетико Мадрид и Барселона погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk