Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Швајцарија и Катар

Швајцарија на домашен терен играше против Катар во рамките на Меѓународни пријателски натпревари, во Среда, 14 Ноември.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Катар претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk