Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Селта Виго и Депортиво Алавес

Селта Виго на домашен терен играше против Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Петок, 19 Октомври.

Одбраната на гостинскиот тим, Депортиво Алавес, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Депортиво Алавес беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Селта Виго и Депортиво Алавес погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/dkcvs.mp4?token=mF-qhM4Uz8-bajYR3fhgrA&expires=1539993779″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk