Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајакс и АЗ Алкмаар

Ајакс на својот стадион го пречека АЗ Алкмаар во рамките на Ередивизија, во Недела, 7 10.

Напаѓачите на Ајакс беа расположени и постигнаа точно 5 гола, додека АЗ Алкмаар не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 5-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ајакс и АЗ Алкмаар.

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.