Хајлајтс и голови од АДО Ден Хаг vs ПСВ Ајндховен

Во Сабота, 15 Септември, АДО Ден Хаг го нагости ПСВ Ајндховен во рамките на Ередивизија натпревар.

ПСВ Ајндховен постигна 7 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 7-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу АДО Ден Хаг и ПСВ Ајндховен.

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.