Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Нант и Монако

Нант и Монако одиграа натпревар во рамките на Лига 1, во Сабота, 11 8 2018.

Публиката имаше можност да види 4 гола. Сепак Нант беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Монако постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk