Леганес vs Реал Бетис голови и хајлајтс

Леганес на својот стадион го пречека Реал Бетис во рамките на Ла Лига, во Сабота, 19 5.

Натпреварот изоболуваше со многу голови на двете страни, но Реал Бетис постигна само 2 гола, додека Леганес успеа да постигне еден гол повеќе и забележа тесна победа.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Леганес и Реал Бетис можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

Добиј ги најновите совети за кладење за Ла Лига.