Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Атлетико Мадрид

Во Недела, 29 Април, Депортиво Алавес на својот стадион го пречека Атлетико Мадрид во рамките на Ла Лига.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Атлетико Мадрид. Поради тоа Атлетико Мадрид го доби натпреварот со 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

Ги погодуваш натпреварите од Ла Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk