Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Атлетик Билбао

Во Сабота, 28 Април 2018, Атлетик Билбао му гостуваше на Реал Сосиедад во рамките на Ла Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Реал Сосиедад успеа 3 да ги претвори во гол, додека Атлетик Билбао искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад со точен резултат 3-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Атлетик Билбао.

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk