Малага vs Реал Сосиедад голови и хајлајтс

Во Недела, 22 Април 2018, Реал Сосиедад му гостуваше на Малага во рамките на Ла Лига.

Малага одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Реал Сосиедад не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk