Лас Палмас vs Реал Сосиедад голови и хајлајтс

Лас Палмас на својот стадион го пречека Реал Сосиедад во рамките на Ла Лига, во Сабота, 14 4.

Реал Сосиедад немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Лас Палмас и Реал Сосиедад.

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.