Хајлајтс и голови од Олимпик Марсеј vs РБ Лајпциг

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Олимпик Марсеј и гостинот РБ Лајпциг, во Четврток, 12 Април 2018.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на РБ Лајпциг беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-2.

На натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и РБ Лајпциг имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

Експертски типови за кладење на kladenje.mk