Хајлајтс и голови од Реал Сосиедад vs Жирона ФК

Реал Сосиедад го пречека Жирона ФК во Недела, 8 Април.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 5 гола, но сите во мрежата на Жирона ФК. Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад од 5-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.