Хајлајтс и голови од Реал Сосиедад vs Гетафе

Во Сабота, 17 Март, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Сосиедад и гостинот Гетафе.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Гетафе, а еден гол постигна Реал Сосиедад. Тоа резултираше со победа на Гетафе од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Гетафе можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.