Хајлајтс и голови од Јувентус vs Аталанта

Во Среда, 14 Март, Јувентус го нагости Аталанта во рамките на Серија А натпревар.

Додека Јувентус постигна два гола на натпреварот, Аталанта и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Јувентус.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/zsfo9.mp4?token=1521056722-X2yElYgGo3fQuoranXSVuL3SQlQGPn0iNhhLSemUoyg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk