Хајлајтс и голови од Каљари Калчо vs Јувентус ФК

Каљари Калчо го нагости Јувентус ФК во рамките на Серија А меч, во Сабота, 6 Јануари 2018.

Одбраната на гостинскиот тим, Јувентус ФК, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Јувентус ФК беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/abidj.mp4?token=1515279784-1%2FsBT2NwXYEqHvlIt35c9OaJNj7A79qNhwQYFnAaSd0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.