Хајлајтс и голови од Лестер Сити ФК vs Хадерсфилд Таун ФК

Лестер Сити ФК го нагости Хадерсфилд Таун ФК во рамките на Премиер лига меч, во Понеделник, 1 Јануари 2018.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Лестер Сити ФК, па Хадерсфилд Таун ФК го загуби мечот со резултат 3-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6djw4.mp4?token=1514833026-JFepdWjzv0V391X%2Bznydd%2F3rHfhDtRYkbnLlLPHT7jw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.