Хајлајтс и голови од Дерби Каунти ФК vs Шефилд Јунајтед ФК

Дерби Каунти ФК на својот стадион го пречека Шефилд Јунајтед ФК во рамките на Чемпионшип, во Понеделник, 1 1.

Дерби Каунти ФК и Шефилд Јунајтед ФК беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/q1cbx.mp4?token=1514833225-USyxR078AT%2FufrXEr4Ylxbmhz7nlA41fiNP0kgxlfUI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk