Хајлајтс и голови од ФЦ Кротоне vs ССЦ Наполи

ФЦ Кротоне го нагости ССЦ Наполи во рамките на Серија А меч, во Петок, 29 Декември 2017.

ФЦ Кротоне, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа ССЦ Наполи запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу ФЦ Кротоне и ССЦ Наполи.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/mi9bv_1.mp4?token=1514588369-%2BJ%2Fk5VskUtSRwKHKDZVUFs%2B8nH50Ig0Me4RJ9wSvYGc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk