Нотингем Форест ФК vs Шефилд Венсдеј ФК голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Декември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Нотингем Форест ФК и гостинот Шефилд Венсдеј ФК.

Нотингем Форест ФК и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Шефилд Венсдеј ФК постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Шефилд Венсдеј ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5x9go.mp4?token=1514318576-CQN5i0O1syaACcD%2F2rtBtJzf%2FxWBtHyrZCeRInFBh5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.