Хајлајтс и голови од Мидлсборо ФК vs Болтон Вандерерс ФК

во Вторник, 26 Декември, Мидлсборо ФК на домашен терен играше против Болтон Вандерерс ФК во рамките на Чемпионшип.

Одбраната на Мидлсборо ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Мидлсборо ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/bjfjs.mp4?token=1514318576-3Xyf%2FbTE9RuSkyTLlzUzY78Uo4bPUngpJvkyRNT8d5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk