Хајлајтс и голови од Шефилд Венсдеј ФК vs Мидлсборо ФК

Во Сабота, 23 Декември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Шефилд Венсдеј ФК и гостинот Мидлсборо ФК.

Шефилд Венсдеј ФК успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Мидлсборо ФК од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Шефилд Венсдеј ФК и Мидлсборо ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/7unh1.mp4?token=1514054872-2hN7o%2BRr7yKXU05B7M4BdKGNPOU0X6pTcCIx664rDew%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.