Хајлајтс и голови од Еспањол vs Клуб Атлетико Мадрид

Во Петок, 22 Декември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Еспањол и гостинот Клуб Атлетико Мадрид.

Клуб Атлетико Мадрид не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Еспањол успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/zwkwx_1.mp4?token=1513986359-euE0EKrovNF%2FzgXpC%2BTUZwXQIhi5VC8WrNKjcJTyhX4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.