Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АС Рома и Торино ФК

АС Рома и Торино ФК одиграа натпревар во рамките на Куп на Италија, во Среда, 20 12 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Торино ФК, успеа да реализира две, додека АС Рома само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу АС Рома и Торино ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4zf2m_2.mp4?token=1513799353-%2Bjf1AjHIoWMSr%2FabBXPW%2BW9UHELiAV%2BGKD2RPXZA8ho%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот