Престон Норт Енд ФК vs Шефилд Јунајтед ФК голови и хајлајтс

Престон Норт Енд ФК на својот стадион го пречека Шефилд Јунајтед ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 16 12.

Шефилд Јунајтед ФК не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Престон Норт Енд ФК успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0z07h.mp4?token=1513453905-BqqUN2Fi17cW82ofEUpHmbp8SlWKUmFGwgjirjJKxOU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk