Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс ФК и Бартон Албион ФК

Во Сабота, 16 Декември, Болтон Вандерерс ФК го пречека Бартон Албион ФК во рамките на Чемпионшип меч.

Бартон Албион ФК успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Болтон Вандерерс ФК, не постигна ниту еден гол.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tnv43.mp4?token=1513453656-Q1aAJNPP4skUFWD06ohLhJjpOkKQmJAYihLTAqDDaB0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.