Хајлајтс и голови од Истанбул Башакшехир vs Кахраманмармарасспор

Во Четврток, 14 Декември, во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Истанбул Башакшехир и гостинот Кахраманмармарасспор.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Истанбул Башакшехир. Поради тоа Истанбул Башакшехир го доби натпреварот со 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk