Хајлајтс и голови од Ејупспор vs Кајзериспор

Ејупспор на својот стадион го пречека Кајзериспор во рамките на Куп на Турција, во Четврток, 14 12.

Кајзериспор одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Ејупспор не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ејупспор и Кајзериспор погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/irrgf.mp4?token=1513273944-BvbiqVnYmAhUvjRLJIn0lWRqe1VcnQy4S7bvzadKo1c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Куп на Турција и проверете ги одличните типови на kladenje.mk