Хајлајтс и голови од Бурсаспор vs Аданаспор

Во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бурсаспор и гостинот Аданаспор, во Вторник, 12 Декември 2017.

Бурсаспор беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Бурсаспор од 2:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/oq8vd.mp4?token=1513105182-RQge0KP0clU6A2I3LiNbR5%2BaC2GFDv3O9ggJgybADgY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.