Нотингем Форест ФК vs Болтон Вандерерс ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 9 Декември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Нотингем Форест ФК и гостинот Болтон Вандерерс ФК.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Нотингем Форест ФК успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Болтон Вандерерс ФК можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pmo3t.mp4?token=1512846168-LsaU3J4NNXgCJH75mP%2Be2W9kDEQnPUbYXS8XpFYiM%2FQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.