Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лидс Јунајтед ФК и Астон Вила ФК

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лидс Јунајтед ФК и гостинот Астон Вила ФК, во Петок, 1 Декември 2017.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Лидс Јунајтед ФК и Астон Вила ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Лидс Јунајтед ФК и Астон Вила ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6wahn.mp4?token=1512173153-Vem6nY7xtn8%2BlGFP8cV5fhZDBEuKxJGcS7xDk61gkcQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk