Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ДСЦ Арминија Билефилд и ФК Ст. Паули вон 1910

во Петок, 1 Декември, ДСЦ Арминија Билефилд на домашен терен играше против ФК Ст. Паули вон 1910 во рамките на 2ра Бундеслига.

ФК Ст. Паули вон 1910 и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека ДСЦ Арминија Билефилд постигна 5 и победи со точен резултат 5-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/guuns.mp4?token=1512173154-r6VhwLoy6fC5B2AeNKvhTEQfBhYzmLoMfCwSZcGm0NQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk