Еспањол vs Tenerife голови и хајлајтс

Во Четврток, 30 Ноември, Еспањол на својот стадион го пречека Tenerife во рамките на Куп на Кралот.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Tenerife постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Еспањол и Tenerife можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2uqv2.mp4?token=1512079091-M3Eh%2FGR%2BdITNhADUQn%2BaztuLJmel85Qeocbd%2Fu1GHNM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.