Видео од натпреварот Ридинг ФК vs Шефилд Венсдеј ФК

Ридинг ФК на домашен терен играше против Шефилд Венсдеј ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 25 Ноември.

Ниту Ридинг ФК ни Шефилд Венсдеј ФК не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/co9no.mp4?token=1511635778-bg6IkdjlXqrfSPHWAIhyCDnvpCZ4rNFvrZg54qtD8%2FM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk