Хајлајтс и голови од Мидлсборо ФК vs Дерби Каунти ФК

Мидлсборо ФК го нагости Дерби Каунти ФК во рамките на Чемпионшип меч, во Сабота, 25 Ноември 2017.

Мидлсборо ФК и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Дерби Каунти ФК постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5evfe.mp4?token=1511636568-8F%2BOgv5j544BLwAHhP7Luhy0QdWqGnsX5mVSOHAp%2BFo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.