Хајлајтс и голови од Сампдорија vs Јувентус

Во Недела, 19 Ноември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сампдорија и гостинот Јувентус.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Јувентус постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу Сампдорија и Јувентус имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kpd9u.mp4?token=1511110481-BaTABleffmn5lh17fWjUxHR3oPNJ%2BfrN5%2BmQRKMP%2FnY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk