Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Унгарија и Коста Рика

Во Вторник, 14 Ноември, во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Унгарија и гостинот Коста Рика.

Унгарија успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Коста Рика не постигна ниту еден гол.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Унгарија и Коста Рика.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/szkrh.mp4?token=1510699502-YbJ4%2Bh%2Fp%2BMQ2fgIJ%2BRh6gZBxmsOIGPe1siSpLjIkBQE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk