Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Австрија и Уругвај

Во Вторник, 14 Ноември, Австрија го нагости Уругвај во рамките на Меѓународни пријателски натпревари натпревар.

Австрија не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/fa3k0.mp4?token=1510699572-t79yqRlnR7ejVRHlmCK%2FQczNWd3mmpMbhep1c0SM30s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk