Хрватска vs Грција голови и хајлајтс

Хрватска и Грција одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Четврток, 9 11 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Грција беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хрватска и Грција.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q9iu9.mp4?token=1510268595-qeD%2FGZVsq4Ml72KVk%2FRQEgW1kPaDpMnp%2BJOpUfXo4kA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Квалификации за Светско првенство – Европа.