Хајлајтс и голови од Атлетико ПР vs Коринтианс

Во Среда, 8 Ноември 2017, Коринтианс му гостуваше на Атлетико ПР во рамките на Серија А.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Коринтианс претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

На натпреварот помеѓу Атлетико ПР и Коринтианс имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ybbp0.mp4?token=1510228985-QLzsLBbIGKWQvw%2BJI%2B9JRlbU5%2FinBw221LmCohszb%2Fc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk