Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Астон Вила и Шефилд Венсдеј

Астон Вила на својот стадион го пречека Шефилд Венсдеј во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 4 11.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Шефилд Венсдеј, успеа да реализира две, додека Астон Вила само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Астон Вила и Шефилд Венсдеј имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rsz9m.mp4?token=1509959206-AuNxWKb3YLiTofvYwZ7XLjRGPk%2FkZ2W%2F2gJRQLQxnRE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.