Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мец и Лил

Во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Мец и гостинот Лил, во Недела, 5 Ноември 2017.

Мец и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Лил постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Мец и Лил.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-9l47i.mp4?token=1509959178-oKFpyoIYtaWXyHM%2BERE12tWROPdqb5%2FNHZIYVjBAOdE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365