Фортуна Дизелдорф vs Хеиденхеим голови и хајлајтс

Фортуна Дизелдорф на домашен терен играше против Хеиденхеим во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 5 Ноември.

Двата тима, Фортуна Дизелдорф и Хеиденхеим по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Фортуна Дизелдорф и Хеиденхеим погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ie1cu.mp4?token=1509962611-IwilYxIKFr0DoK1kiWxV36gtLu0xdVkX%2F%2FtVO39t9ms%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.