Ријека vs Австрија Виена голови и хајлајтс

Во Четврток, 2 Ноември 2017, Австрија Виена му гостуваше на Ријека во рамките на УЕФА Европа Лига.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Ријека беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ријека и Австрија Виена.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-ticem.mp4?token=1509663991-hnL4FYvVFH5lZRbPft2FiG7LKeswA8EfgLyt2yUglqs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.