Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Херта и Зорја

Во Четврток, 2 Ноември, Херта го нагости Зорја во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Зорја. Тоа резултираше со победа на Херта од 2:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Херта и Зорја.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/htlar.mp4?token=1509667568-%2FAfMDYqciKpWbW4zVS4Fjijnv8UPC8GEYyxn7vLP0%2FE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk