Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Витесе и Зулте

Витесе на домашен терен играше против Зулте во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 2 Ноември.

Зулте создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Зулте од 2:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Витесе и Зулте.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-u9sa6.mp4?token=1509667348-iUucziZ7%2F9svzxkAFx4HRBk%2B7ES4R%2BDnxS%2Fm6fzb7r4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.