Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Спартак Москва

Во Среда, 1 Ноември 2017, Спартак Москва му гостуваше на Севиља во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Севиља не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5ztd1.mp4?token=1509577399-ND7vFx7jjYysVbIXCqYYB8Y2CJkL4G0WM3JX5KZtEZc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.