Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Шахтор Доњецк и Феенорд

Во Среда, 1 Ноември, Шахтор Доњецк на својот стадион го пречека Феенорд во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Феенорд беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

На натпреварот помеѓу Шахтор Доњецк и Феенорд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4tg38.mp4?token=1509577575-KGGoaB5NBHqdRP%2F2A8RzfFNMKUV1rTAU%2FrKj%2B1WSbg0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk