Колумбус vs Њу Јорк Сити голови и хајлајтс

Колумбус на домашен терен играше против Њу Јорк Сити во рамките на МЛС, во Среда, 1 Ноември.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Колумбус успеа 4 да ги претвори во гол, додека Њу Јорк Сити искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Колумбус со точен резултат 4-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/iaib0.mp4?token=1509552195-ZxZxIWCYGVvBCrujVNsuph%2BfhlgCNcT7tz9p%2B%2Bgw5fs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk