Хајлајтс и голови од Шефилд Венсдеј vs Милвол

Во Вторник, 31 Октомври, Шефилд Венсдеј го пречека Милвол во рамките на Чемпионшип меч.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Шефилд Венсдеј успеа да реализира две, додека Милвол само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/41m63.mp4?token=1509492986-qzW0fYUfcrlnsR%2FKFvbJhIq7axN7SlqHS%2FelA4Loxvw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk